Milí rodiče, 

rádi bychom vás touto cestou informovali o aktivitách chystaných pod taktovkou Spolku rodičů MŠ U plavecké haly (SRPDŠ).

Jak jste možná již zaznamenali, v polovině října proběhla první ze série akcí, které spolek pořádá ve spolupráci se školkou, a to zahradnická brigáda. Ze zrušeného zahradnictví se nám podařilo sehnat stromy a keře, kterým jsme – jak doufáme – dali novou šanci na zahradě školky. Při sázení i dalších pracích houževnatě pomáhaly i děti, které si mohly také vyrobit ježečka z recyklovaných materiálů nebo se zapojit do kompostování. Práce na zahradě školky je však stále dost, pokud se tedy mezi vámi na jaře najdou další pomocníci, akci rádi zopakujeme. Všem, kteří přišli a přiložili ruku k dílu, patří ještě jednou veliké díky.

Na samém začátku adventu, pro vás chystáme již tradiční vánoční jarmark. Čtvrtek 30. 11. si už teď můžete zapsat do kalendáře a pokud máte chuť, můžete vy, děti, babičky, tety, dědové… kdokoliv! začít vyrábět drobnosti a dárky k prodeji na jarmarku. Fantazii se meze nekladou, počítá se nadšení z vyrábění ;-). Nejvíce se osvědčily věci méně náročné na výrobu, jedlé drobnosti nebo to, co byste si sami na podobném jarmarku koupili. Už teď moc děkujeme všem, kdo se do akce zapojí! Podrobnosti čekejte v průběhu listopadu.

Výrobky rodičů a dětí na jarmarku prodáváme za spolek, a tak i výtěžek z jarmarku poputuje celý do společného fondu SRPDŠ. Z něj jsme letos již financovali pravidelné plavání dětí a příspěvky na aktivity ve třídách, které pořádá školka, zároveň z něj pokrýváme nezbytné náklady na pořádání akcí SRPDŠ. Dotujeme mikulášskou a velikonoční nadílku, celoškolkový výlet, chtěli bychom část peněz vyčlenit také na další zkrášlování zahrady či hudební vystoupení. Proto bychom rádi připomněli rodičům, kteří tak ještě neučinili, že je stále možnost zaplatit členský příspěvek do fondu spolku, a to 700,- Kč na daný školní rok. Pokud školku navštěvují sourozenci, u druhého (či každého dalšího) dítěte je příspěvek stanoven ve výši 350,- Kč na rok. Tento příspěvek je možné uhradit také pololetně, tedy ve dvou (případně po dohodě i vícero) splátkách, a to na číslo účtu 2500223314/2010 (Fio banka). Pro platbu můžete využít také QR kód v příloze. Příspěvek je nepovinný, podle financí ve fondu však můžeme dále rozšiřovat (nebo naopak omezovat) své aktivity a vypomáhat školce. Uhrazením příspěvku se zároveň automaticky stáváte členy SRPDŠ, můžete se podílet na plánování našich aktivit, spolurozhodovat o pořádání akcí, diskutovat dotazy směrem ke školce, navštěvovat členské schůze apod. Děkujeme!

Budeme také velice rádi za jakoukoliv vaši výpomoc spolku: finanční i materiální (např. psací a výtvarné potřeby, papíry, odměny pro děti), pomoc při samotných akcích, můžete donést vlastní občerstvení, výrobky, vymyslet tvůrčí dílny nebo přijít s novými podněty a nápady. Aktivní jádro spolku momentálně tvoří jen malý zlomek všech rodičů ze školky (která má pět velkých tříd…) a to pro nás není dlouhodobě udržitelné. Bez vaší pomoci se neobejdeme ;-).

Těšíme se na vás.

Za Spolek rodičů a přátel MŠ U plavecké haly vás srdečně zdraví

                                                

10.11. 2023

Tereza Peerová, předsedkyně spolku