Vážení rodiče.

jsem ředitelkou mateřské školy a mám potřebu se vyjádřit k některým informacím, které byly zveřejněny na sociálních sítích a zpravodajských webech v souvislosti s údajným hnízděním rorýsů pod střechou naší budovy. Faktem je, že již druhé roční období možného hnízdění rorýsů nejsme v budově školy fyzicky přítomni, protože v ní probíhá rekonstrukce. Co obecně udělal roční logdown s přírodou a co udělala více jak roční naše nepřítomnost v budově mateřské školy s okolním ptactvem, nejsem způsobilá posoudit. Kdo vlastně může pronést nevyvratitelné prohlášení a rozsudek za těchto okolností ?  Zda rorýsové opravdu hnízdili či nehnízdili v naší budově již v minulosti můžeme(te) pouze spekulovat. Nikdo ze zaměstnanců není ornitolog, nejspíše ani nikdo z našich minulých a ani současných rodičů, jinak bychom určitě  byli včas upozorněni, že máme v naší blízkosti ( budově ) právě chráněného rorýse. Údajně jejich letitého hnízdění si nevšimli ani dospělí, ani zvídavé děti (!) Každý rok se u nás vzdělává téměř 100 dětí, které vyzvedávají jejich rodiče i prarodiče na školní zahradě a nikdo z nich si opravdu za celou tu dobu v minulosti jejich hnízdění nevšimnul ?

Zjišťování co je a co není pravdou v informacích uvedených na sociální sítích je potřebné a určitě i správné ponechat kompetentním osobám a orgánům veřejně činným…

Nás, všechny zaměstnance mateřské školy, mnohem více jak profesně, tak lidsky, znepokojuje fakt, že důsledkem šetření – zda rorýsové ANO či NE, může mít za následek posunutí termínu vlastního dokončení rekonstrukce naší mateřské školy.

V současné době není nic rozhodnuto a bohužel momentálně opravdu nevím, jak se bude celá situace vyvíjet.

Během příštího týdne bych mohla mít více konkrétních informací. Neprodleně Vás samozřejmě budu informovat na našich webových stránkách. Komplikace, které provází náš návrat do budovy, jsou mi opravdu značně nepříjemné, ale bohužel není v mých silách tuto záležitost jakkoli ovlivnit, přestože bych, věřte mi, opravdu velmi ráda.

Prosím Vás – rodiče i všechny zaměstnance o trpělivost.

Všichni se moc těšíme zpět do naší budovy, přestože nám všechna zařízení, v nichž nalezli jsme dočasný azyl, poskytují vlídné zázemí.

Děkuji všem za podporu

Mgr. Ivana Španielová, ředitelka