Každoročně vyjíždíme na Pobyt v přírodě do Starých Splavů. Z naší mateřské školy pojede 20 dětí, stejně tak i z MŠ Zvoneček. Touto spoluprací zajistíme naplněnost objektu a podílení se na ceně za dopravu – jedeme jedním autobusem. Pokud by druhá MŠ nenaplnila svůj počet dětí, můžeme doplnit našimi dětmi a opačně. Pokud by byl od Vás větší zájem, děti se vybírají dle věku, tzn., že pojedou děti starší a také mají přednost děti, které se ještě neúčastnily. Děti nad počet 20 budou zapsány jako náhradníci.

Cena pobytu (včetně dopravy): 2 050,- Kč (začínáme, končíme obědem, platba za 4 noci)

Závaznou přihlášku si vyzvedněte u paní učitelek ve třídě.

Z důvodu zjištění počtu zájemců o pobyt v přírodě žádáme rodiče o odevzdání závazných přihlášek p. uč. ve třídě do středy 28. 3. 2018, v tento den bude STOP stav.

Následující pracovní den bude na nástěnkách vyvěšen seznam dětí, které pojedou na pobyt v přírodě

(jak bylo uvedeno, budou upřednostněny děti starší a děti, které ještě na pobytu v přírodě nebyly a dle schopností).

Pokud budete na seznamu dětí, které odjíždí, je potřeba zaplatit částku 2 050,- Kč tak, aby dne 5. 4. 2018 byla na účtu MŠ s označením – jméno, příjmení dítěte, třída a pobyt v přírodě 2018.

(za pobyt v přírodě uhradí částku i náhradníci).

Dne 5. 4. 2018 bude v dopoledních hodinách provedena kontrola plateb za pobyt v přírodě. V případě nezaplacení částky přihlášeného dítěte ze seznamu pojedou náhradníci.

Informativní schůzka pro rodiče dětí odjíždějících na pobyt v přírodě (i náhradníků) se uskuteční ve čtvrtek 5. 4. 2018 od 15:30 hod. ve třídě Sovičky.

S dětmi na pobyt v přírodě pojedou p. uč. Dana Bábelová (ze třídy Sovičky), p. uč. Marcela Kejdanová (ze třídy Koťátka).

V případě onemocnění dítěte před odjezdem na pobyt v přírodě volejte neprodleně p. řed. – tel. 731 448 099  nebo zástup. řed. – tel. 725 469 620 z důvodu zajištění odjezdu náhradníka. Děkujeme

Téma pobytu v přírodě: „NA MRAVENČÍ PASECE“ – prosím dejte dětem masku – broučka, motýlka, berušky, dle vašeho uvážení.

Pokyny pro pobyt:

  1. Potvrzení o zdravotní způsobilosti od lékaře přineste do 20. 4. 2018, předejte p. uč. ve třídě
  2. Potvrzení o bezinfekčnosti, které nesmí být starší než 3 dny, kartičku pojištěnce, očkovací průkaz – odevzdáte při odjezdu (u autobusu) p. uč.

Na ozdravný pobyt odjíždějí děti bez problémů s nočním pomočováním, nočním vysazováním.

Prosíme, nedávejte dětem s sebou léky ani vitamíny.  Paní učitelky nejsou kompetentní k podávání těchto medikamentů.

  1. Pohledy dětem máte možnost poslat nebo je dejte do kufru. Doporučujeme na každý den alespoň jeden, s dětmi si je pak rozdáváme a nic více je nepotěší jako pohled z domova od maminky a tatínka, sourozenců (babičky, dědečka aj.)
  2. Také nezapomeňte na oblíbenou hračku, plyšáka, knížku, pastelky, blok, hru
  3. Děti musí mít podepsané všechny věci, hygienické potřeby i ručníky nebo označené značkou tak, aby p. uč. poznala komu oblečení patří.
  4. Dejte dětem starší věci, děti budou běhat hlavně po lese a lze předpokládat, že se ušpiní
  5. V případě zdravotních problémů dítěte budete kontaktováni uč. Pokud dítě onemocní horečnatým nebo infekčním onemocněním, je nutné v co nejbližší době si dítě odvézt (odvoz zajistí rodiče).

Doporučený seznam věcí:

tepláky, kalhoty na ven, šusťáky, kraťasy, slabší bunda, punčocháče, ponožky, čepice, čelenka, svetr, mikina, rolák, košile, trika s dlouhým, krátkým rukávem, spodní prádlo, pyžamo, tenisky, holiny, kotníkové boty, bačkory, toaletní potřeby, papírové kapesníky, vlhčené ubrousky, větší ručník nebo osušku, pláštěnka, repelent, krém na opalování, sluneční brýle, pytel na špinavé prádlo (osvědčil se povlak na velký polštář J)

Seznam věcí je pro Vás pouze orientační. Věcí a potřeb dejte dle Vašeho uvážení. Zvažte potřebnost oblečení dle aktuálního stavu počasí. Ze zkušeností víme, že více věcí není nikdy na škodu. Nezapomeňte, prosím, vše podepsat nebo označit. Je pro nás o dost snazší podepsané oblečení, pokud se z něj stane jedna hromádka dětí pokoje, např. před večerním sprchováním J

Pokud se chcete na své dítě informovat, volejte pouze večer v době od 18 do 20hod. (725 469 620)