Děti budou navštěvovat v rámci podpory zdravého životního stylu plaveckou halu na Klíši. Plavání má význam pro rozvoj základních pohybových dovedností a pro upevňování zdraví. Placení této aktivity je hrazeno z finančních prostředků školy a SRPDŠ. 

KDY: Ve středu dopoledne, třídy se budou střídat, vychází 1x za měsíc. Informaci naleznete na nástěnce nebo webu školy. Nové děti, přijaté v září do MŠ, se do této aktivity zapojí od II. pololetí (únor). Účastnit se mohou pouze děti zdravé, bez příznaků nachlazení. 

KDE: Plavecký areál na Klíši, 9-10 hod. 

ORGANIZACE: 

Rodič ráno při předávání dítěte nahlásí učitelce, zda se dítě aktivity zúčastní nebo ne. Děti, které se nezúčastní, zůstanou v MŠ a budou se věnovat plánovaným dopoledním činnostem.

Třída KOŤÁTKA: v den plavání se všechny děti budou scházet v ZŠ České Mládeže, do MŠ Pastelka bude celá třída odjíždět po plavání. Třída SLUNÍČKA standartně.

Třídy BERUŠKY a SOVIČKY – děti, které se zúčastní, přiveďte do MŠ do 7:40 hod. (čas na svačinu a odchod na MHD). 

PROGRAM: seznamování s prostředím, odstraňování strachu z vody, hry ve vodě s využitím pomůcek, otužování aj. Cestování tam a zpět pomocí MHD. 

CO BUDE VAŠE DÍTĚ POTŘEBOVAT: 

Do prostorného batohu (vše podepsané) plavky, igelitový sáček, ručník, hřeben, holčičky koupací čepici (dl.vlasy), rukávky – budou předem nafouknuté a uložené v batohu ! 

AKTIVITA PROBĚHNE POUZE PŘI ÚČASTI ŠESTI A VÍCE DĚTÍ 

Zpracovala: Bábelová Dana