Vážení rodiče,

omlouváme se za značné opoždění předání následujících informací k rekonstrukci MŠ. Ale opravdu nebylo možné Vás informovat dříve. Bohužel až ve čtvrtek 29.3. proběhlo stěžejní setkání zástupců KHS, zřizovatele a ředitelky naší MŠ. Prohlídka byla zásadní, jak pro schválení náhradních prostor, ale především k umožnění předání informací Vám rodičům i zaměstnancům naší MŠ. Hygiena podmínila využití náhradních prostor pro předškolní vzdělávání úpravami, které zajistí zřizovatel a určila počty dětí v náhradních prostorách.

Školní rok začne 1. září 2020 a provoz bude zachován od 6 – 17 hod.

Třída Koťátka bude umístěna MŠ Mojžíři, která se nachází v klidné čtvrti a disponuje krásnou zahradou. Stravování zajištěno MŠ Mojžíř.

Děti se budou scházet od 6 – 8 hod. prostorách FZŠ české mládeže na Klíši, kde se budou vzdělávat děti třídy Sluníčka. V 8 hod. budou děti i učitelky třídy Koťátka odjíždět od školy školním autobusem, který zajistí zřizovatel. Odjezd dětí zpět z MŠ Mojžíř bude zajištěn kolem 15. hod. Děti budou přivezeny zpět do prostor družiny FZŠ české mládeže, kde si budete moct děti vyzvednout v třídě Sluníčka. Učitelkami třídy Koťátka budou – Aneta Skořepová a Šárka Hostašová.

Třída Sluníčka se budou vzdělávat v družině FZŠ České mládeže. Družina má svůj samostatný vchod z levého boku budovy. Stravování bude zajištěno ve školní jídelně. Část jídelny bude přizpůsobena předškolním dětem. V jídelně budeme mít vymezen čas, v kterém bude stavování jen pro nás. Zahradu i hřiště školy budeme mít k dispozici na pobyt venku. Učitelkami třídy Sluníčka budou – Blanka Kapounová a Jana Dlouhá.

Třída Sovičky a Berušky se budou vzdělávat v prostorách Paprsek při ZŠ Vojnovičova. Stravování zajištěno MŠ Zvoneček, které bude podáváno dětem v jejich třídách. Nově zrekonstruovanou zahradu MŠ Zvoneček budeme mít k dispozici. Taktéž další zajímavé prostory ZŠ. Učitelkami třídy Berušky budou – Alena Melicharová a Barbora Stejskalová. Učitelkami třídy Sovičky – Dana Bábelová a Sára Myslíková.

Uvedli jsme Vám nejzákladnější informace. Pokud budete mít potřebu se zeptat na další podrobnosti, budeme Vám k dispozici dne 11.6. od 17 – 18 hod. na školní zahradě.

Třídní schůzky se budou konat v posledním týdnu srpna v prostorách, kde se děti budou vzdělávat.

Doporučujeme sledovat webové stránky školy.

Děkuji všem rodičům i všem zaměstnancům za shovívavost a trpělivost. Vnímám, že informace jsou velmi opožděné a všichni jsme měli nárok je obdržet mnohem dříve. Nebylo tomu tak díky všem okolnostem, které všechna zásadní jednání oddálila. Převážně rozhodnutím KHS, která byla plně vytížena řešením pandemie.

Náhradní prostory jsou zajímavé a vše přizpůsobíme našemu vzdělávacímu programu. Plánujeme zpestření našeho vzdělávacího programu novými možnostmi spolupráce s těmi, kteří nám umožnili umístit vaše děti nejlépe jak jsme jen mohli… 

Prosím, zachovejte nám i nadále důvěru v naší profesionalitu. My budeme v duchu našeho respektu a lidskosti vzdělávat Vaše děti. 

Děkuji, ředitelka školy